RSS

Lubelski InQubator Ekonomii Społecznej – nowa jakość wsparcia organizacji pozarządowych.

20 Maj

Jak skutecznie pomagać tym, którzy chcą pomagać innym? Firma Faber Consulting Sp. z o.o. zna odpowiedź na to pytanie. W ramach Poddziałania 7.2.2 Wsparcie Ekonomii Społecznej PO KL został stworzony Lubelski InQubator Ekonomii Społecznej, któremu przez ponad rok funkcjonowania przyświecała idea kompleksowego wsparcia organizacji pozarządowych na Lubelszczyźnie. Przez ostatnie 10 miesięcy inkubowaliśmy i rozwijaliśmy działalności 15 Instytucji Ekonomii Społecznej z regionu lubelskiego, a także utworzyliśmy nową organizację pozarządową – to z nami powstała Fundacja Lublin by Bike.

Skupione wokół Lubelskiego InQubatora Ekonomii Społecznej organizacje mogły m.in.: korzystać z wyposażonej powierzchni biurowo-konferencyjnej; liczyć na wsparcie mentorów i doradców – specjalistów z zakresu prawa, księgowości, PR i marketingu i pozyskiwania funduszy; otrzymać strony www, roll-upy, pakiety materiałów promujących IES (foldery, plakaty, ulotki, wizytówki itp.), artykuły sponsorowane; uczestniczyć w międzynarodowych telekonferencjach i wizytach studyjnych w prężnie działających IES; wziąć udział w szkoleniach zamkniętych. Dla każdej organizacji została opracowana strategia rozwoju.

Oferowane przez nas wsparcie na rozwój instytucjonalny miało pomóc organizacjom w budowaniu stabilnych podstaw dalszego funkcjonowania, w tworzeniu perspektywicznych planów działania i finansowania, przyczyniać się do podnoszenia standardów pracy i zarządzania w organizacji, a także kreowanie wizerunku organizacji w społeczeństwie regionu.

Komplementarnym działaniem do InQubatora była Akademia Umiejętności IES, dzięki której 87 osób, które są zmotywowane do działania w III sektorze podniosło swoje kwalifikacje z zakresu PR, komunikacji w organizacjach, przepisów prawnych, fundraisingu i świadomości na temat instytucji partnerstwa.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu „L-IES – Lubelski InQubator Ekonomii Społecznej”:

http://www.inqubator-ngo.eu/

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20 Maj 2011 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: