RSS

Mamy nowe stanowisko MEN dotyczące wynagradzania nauczycieli w ramach Poddziałania 9.1.1. POKL!

17 Mar

Po długich i mozolnych przeprawach udało nam się w końcu dotrzeć do nowej interpretacji, na którą każdy czekał z niecierpliwością, gdyż, jak pisaliśmy wcześniej, konkursy (Poddziałanie 9.1.1. POKL) ruszyły, a ze względu na poprzednie stanowisko MEN z 30 września nikt nie był w stanie złożyć wniosku do owych konkursów.

Nowa interpretacja wydaje się rozwiązywać powstały wcześniej problem, jednak, jak to w Polce bywa, powstały kolejne, tym razem dotyczące „przepływu” informacji pomiędzy Ministerstwem a urzędami:

– Konkurs zamknięty ogłoszony 21 lutego br. (Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) w swojej dokumentacji dalej zawiera „stare” zapisy dotyczące możliwości wynagradzania nauczycieli – przypominamy, że „nowa” interpretacja z 7 marca ukazała się już 14.03.2011 roku! Co więcej, nikt nic nie wie na temat owego stanowiska – w punkcie informacji poproszono nas o przesłanie kopii tej interpretacji! Termin składania wniosków – 21 marca!

– Konkurs otwarty ogłoszony 11 marca (Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu), tak jak w przypadku woj. warmińsko-mazurskiego, zawiera „stare” zapisy. Po konsultacji telefonicznej otrzymaliśmy informację, że skoro konkurs został ogłoszony przed pojawieniem się „nowej” interpretacji (notabene Pani o jej istnieniu dowiedziała się dopiero, z rozmowy z przedstawicielem Faber Consulting), to wnioski należy składać zgodnie z dokumentacją konkursową, która została wcześniej ogłoszona – urzędniczka nie przewidywała w ogóle możliwości dokonania jakiejkolwiek zmiany. W dodatku nie chciała połączyć nas z osobą kompetentną, która byłaby w stanie odpowiedzieć nam, czy zmieni się dokumentacja – usłyszeliśmy tylko, że nie ma takiej możliwości, bo nie jesteśmy beneficjentami(?)! Przypominamy, że zgodnie z SzOP beneficjentami w ramach poddziałania 9.1.1 POKL mogą być wszystkie podmioty – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych). Po wykonaniu kolejnego telefonu, tym razem do sekretariatu, udało nam się w końcu połączyć z Panią, która zajmuje się Priorytetem IX, jednak na niewiele się to zdało, bo po raz kolejny okazało się, że nikt nic nie wie! Dodatkowo rozmówczyni uporczywie obstawała przy stanowisku, że ich dokumentacja zawierająca interpretację MEN z 30 września 2010 roku jest prawidłowa. Na szczęście po długich tłumaczeniach udało się w końcu uzmysłowić urzędnikom, że istnieje „nowa interpretacja” i należy z niej korzystać – warto przytoczyć tutaj argumentację pracownicy urzędu, bowiem według niej interpretacja ta ukazała się dla woj. lubelskiego (strona www urzędu), a nie dla woj. wielkopolskiego.

Podsumowując z przykrością można stwierdzić tylko jedną rzecz – wraz z ukazaniem się nowej interpretacji MEN zapanował większy chaos, niż poprzednio. Wynika to ze słabego przepływu informacji pomiędzy Ministerstwem, a urzędami ogłaszającymi konkursy. Brak jest jakiejkolwiek informacji o nowym stanowisku na oficjalnej stronie MEN oraz MRR. Dodatkowo wydaje się, że IP nie zostały poinformowane w żaden sposób o konieczności zmiany dokumentacji konkursowej w związku z ukazaniem się owego stanowiska. Poza tym urzędnicy pracujący w punktach informacyjnych powinni być bardziej zainteresowani tym, co się dzieje wokół konkursów, które ogłaszają. Czasami można odnieść wrażenie, że pracownicy urzędu ograniczają się tylko do ogłoszenia konkursu, gdyż wydaje im się, że to jest wystarczające, co w konsekwencji doprowadza nas do obecnego stanu – bezwzględnego chaosu.

Odpowiedź MEN na zapytanie MRR do pobrania tutaj

Autor: DRZL

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 17 marca 2011 w Uncategorized

 

One response to “Mamy nowe stanowisko MEN dotyczące wynagradzania nauczycieli w ramach Poddziałania 9.1.1. POKL!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: