RSS

Planowanie – kluczem do sukcesu

14 Maj

Doświadczenia nabyte w perspektywie finansowej na lata 2004-2006 pozwalają Beneficjentom łatwiej przygotować się do aplikowania o środki w ramach regionalnych i krajowych programów operacyjnych. Przygotowanie projektu odbywa się w odpowiedzi na ogłoszony konkurs przez Instytucję Zarządzającą właściwym programem operacyjnym.

Materiałem wyjściowym jest ogłoszenie o konkursie oraz Regulamin konkursu, który określa warunki brzegowe potencjalnych projektów, tryb naboru wniosków, sposób przygotowania dokumentacji aplikacyjnej itp.

Dodatkowo Instytucje Zarządzające regionalnymi i krajowymi programami operacyjnymi odpowiednio wcześniej ustalają harmonogram konkursów tak, aby każdy Beneficjent był w stanie przygotować dokumentację techniczną oraz aplikacyjną.

Każdy Beneficjent chce, aby jego aplikacja otrzymała dofinansowanie. Dlatego najważniejszym czynnikiem jest planowanie, które zapewni skuteczność podejmowanych działań i osiągnięcie zakładanych efektów. Radzimy, aby odpowiednio wcześnie podjąć czynności zmierzające do przygotowania projektu, które w perspektywie długofalowej przyniosą oczekiwane rezultaty. Drodzy Beneficjenci – dobry plan to połowa sukcesu.

autor: Joanna Huruk

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: